Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Biuro doradcze

Ekspansja na węgierski rynek

Polska i Węgry to jedne z nielicznych państw na mapie Europy, które w dobie kryzysu mogą pochwalić się dodatnim wzrostem gospodarczym. Oznacza to, że poziom dobrobytu w obydwu krajach rośnie, gospodarka wzmacnia się i rozwija, a rynki pozostają bardzo chłonne. Dobre warunki ekonomiczne oraz korzystne przepisy podatkowe na Węgrzech sprawiają, że ilość powstających firm i rozpoczynanych inwestycji jest tam z roku na rok coraz większa. Coraz więcej pojawia się także zagranicznych przedsiębiorstw, zainteresowanych wymianą handlową lub współpracą gospodarczą z tym krajem.

Dla polskich przedsiębiorców ekspansja rynkowa na Węgry jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Zwłaszcza w przypadku firm, które odniosły już sukces i zdobyły uznanie w Polsce. Węgierski rynek jest szczególnie atrakcyjny ze względu na podobieństwa kulturowe, ogromne tradycje wzajemnej współpracy, bliskość geograficzną oraz coraz lepiej działającą infrastrukturę.

Polskim firmom, które dopiero rozpoczynają podbój węgierskiego rynku, poleca się przeprowadzić solidne przygotowania. Aby ekspansja rynkowa na Węgry przyniosła spodziewane korzyści, trzeba przeprowadzić analizę sektora, w którym mamy zamiar działać, przygotować atrakcyjną ofertę oraz nawiązać kontakt z potencjalnymi partnerami handlowymi i klientami.

Na każdym z tych etapów przyda się doradca na Węgrzech, który pomoże przedsiębiorcy odnaleźć się pośród nieznanych przepisów i zwyczajów. Firma Pole Star Consulting jest jednym z biur doradczych, oferujących kompleksową pomoc w przygotowaniach oraz przeprowadzaniu ekspansji rynkowej na węgierski rynek. Profesjonalne wsparcie na początku nowego wyzwania będzie z pewnością procentować przez cały czas przyszłej działalności firmy.