Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe dla firm na Węgrzech

Węgierski system podatkowy wydaje się z grubsza bardzo podobny do naszego. Przy bliższym poznaniu okaże się jednak, że inne są w nim stawki podatkowe, inaczej też mogą działać niektóre przepisy i regulacje. W gąszczu niezrozumiałych paragrafów łatwo się zgubić, dlatego każdy zagraniczny przedsiębiorca powinien wiedzieć, gdzie może zgłosić się po profesjonalne doradztwo podatkowe na Węgrzech.

Analiza sytuacji firmy oraz potrzeb polskiego przedsiębiorcy to pierwszy etap, na którym sprawdzi się zaufany doradca podatkowy. Trzeba się z nim skontaktować koniecznie przed rozpoczęciem działalności na węgierskim rynku, gdyż jeszcze przed rejestracją musimy podjąć kilka kluczowych decyzji. Od tego, jaką formę prawną wybierzemy, będzie bowiem zależeć sposób rozliczania się z urzędem skarbowym w przyszłości. Doradca podatkowy na Węgrzech pomoże określić, jaki rodzaj działalności przyniesie polskiemu przedsiębiorcy największe korzyści. Uwzględnić należy oczywiście takie czynniki jak wielkość i kapitał firmy, planowane inwestycje lub kontrakty oraz spodziewane obroty firmy na Węgrzech.

Szczególnie ważnym momentem jest również czas przygotowania rocznych rozliczeń podatkowych. Wtedy profesjonalna pomoc jest nieoceniona, daje nam bowiem możliwość skorzystania z wszystkich ulg i odpisów podatkowych dla firm, które łatwo przeoczyć nie znając języka oraz specyfiki zmieniających przepisów. Liczne biura doradcze, a wśród nich Pole Star Consulting, we współpracy z najlepszymi kancelariami prawnymi, mogą całkowicie lub częściowo przejąć rozliczenia podatkowe polskiej firmy na Węgrzech. Oferta obejmuje także sprawdzanie dokumentów lub okazjonalne doradztwo. Wybór jednej z tych form współpracy znacznie ogranicza ryzyko popełnienia błędów w rozliczeniu podatkowym i pozwala maksymalnie wykorzystać przywileje, które węgierski rząd przygotował dla przedsiębiorców.