Raje podatkowe od zawsze kusiły przedsiębiorców, oferując im preferencyjne opodatkowanie zysków firmy. Niedawno Węgry poszły w ślady państw słynących z liberalnych przepisów i powoli stają się nowym rajem podatkowym w Europie Wschodniej. Co więcej - otwarte są nie tylko na te największe, ale również małe i średnie firmy. Dlatego coraz więcej Polaków dostrzega, że naprawdę warto otworzyć firmę na Węgrzech.

Atrakcyjność Węgier dla polskich przedsiębiorców polega na niskich stawkach podatkowych i dynamicznie rozwijającym się rynku. Oznacza to możliwość osiągnięcia większych zysków w krótszym czasie oraz wejścia na drogę szybkiego rozwoju. Wszystko zaś przy ograniczonej biurokracji i przychylnie nastawionym aparacie państwowym. Węgierski rząd od kilku lat wprowadza konsekwentnie serię reform, mających na celu przyciągnąć firmy do tego kraju.

Dlaczego warto przenieść biznes na Węgry? Ponieważ podatek dochodowy dla zarejestrowanych w tym kraju działalności gospodarczych wynosi obecnie zaledwie 10 procent, czyli najmniej w całej Europie. Ponieważ przyrost gospodarczy na Węgrzech od kilku kwartałów utrzymuje się na plusie, a dalsze prognozy są coraz bardziej optymistyczne. Ponieważ prowadzenie działalności gospodarczej na Węgrzech jest znakomitym punktem wyjściowym do ekspansji na inne kraje tego regionu.

Ogromną korzyścią dla zagranicznego przedsiębiorcy jest także fakt, że rejestracja i prowadzenie firmy na Węgrzech są stosunkowo tanie. Jeśli odpowiednio zadbamy o redukcję kosztów przeprowadzki, np. decydując się na wirtualne biuro i zlecając załatwienie formalności oraz tłumaczenie dokumentów na węgierski sprawdzonym i zaufanym doradcom, to okaże się, że przeniesienie działalności na Węgry będzie interesem naszego życia!

SHARE

Popularne