Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Partner handlowy

Sprawdzanie węgierskiego partnera handlowego

Rozszerzanie działalności firmy, otwieranie się na zagraniczne rynki, pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych - wszystko to wiąże się z pewnym ryzykiem. Można je jednak znacznie zmniejszyć, jeśli podejmiemy odpowiednie środki bezpieczeństwa. Dokładne sprawdzenie partnera biznesowego na Węgrzech, koniecznie przed podpisaniem z nim umowy, pozwoli nam zorientować się, jaką przeszłość ma dany podmiot gospodarczy oraz czy nie posiada aktualnych długów lub innych problemów z prawem.

Bez znajomości języka oraz specyfiki węgierskiego rynku trudno jest oczywiście uzyskać wiarygodne informacje na własną rękę. Usługę taką warto zlecić jednej z firm, oferujących pomoc i doradztwo dla zagranicznych przedsiębiorców na Węgrzech.

Firma Pole Star Consulting wykonuje sprawdzanie węgierskiego kontrahenta jako usługę oddzielną, lub jako część kompleksowej obsługi polskich przedsiębiorców i inwestorów.

Kontrola potencjalnego węgierskiego partnera biznesowego polega na sprawdzeniu jego KRS-u, wysokości obrotów z ostatnich kilku lat, poszukaniu go w rejestrze dłużników, a także zbadaniu, czy nie toczą się wobec niego postępowania cywilne, karne, skarbowe lub egzekucyjne. Pozwala to albo w dużym stopniu potwierdzić wiarygodność kontrahenta, albo odkryć planowane wobec nas nadużycie zanim będzie za późno na odzyskanie zainwestowanych na Węgrzech pieniędzy.

Mówi się, że w życiu nie wszystko da się przewidzieć. Prowadzenie interesów jest jednak taką dziedziną, gdzie nie można sobie pozwolić na lekkomyślność. Dlatego sprawdzanie potencjalnych partnerów handlowych na Węgrzech powinno być obowiązkowym punktem podczas zawierania każdej nowej umowy w tym kraju.