Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Windykacja długów

Windykacja należności na Węgrzech

Nawet najbardziej zapobiegliwym przedsiębiorcom zdarza się napotkać problemy z otrzymaniem należnych pieniędzy. Im więcej firm i partnerów handlowych, z którymi podejmujemy współpracę, tym większe prawdopodobieństwo, że natkniemy się w końcu na niewypłacalnego kontrahenta.

Windykacja należności na Węgrzech może trwać zbyt długo, jeśli nie znamy języka oraz obowiązujących w tym kraju przepisów. A pamiętać należy, że w takich sytuacjach liczy się przede wszystkim szybkość i zdecydowane działanie.

Egzekucja długu na Węgrzech składa się z kilku etapów, na których trzeba podejmować wiele poważnych decyzji co do strategii postępowania. Kluczowym elementem jest dobre rozeznanie oraz pełne zrozumienie sytuacji dłużnika. Ponieważ właściciel firmy najczęściej nie ma czasu ani wystarczającej znajomości prawa, aby zajmować się windykacją samemu, zleca to zadanie ekspertom.

Biura doradcze, które specjalizują się w pomocy polskim przedsiębiorcom na Węgrzech oferują kompleksowe usługi windykacji we współpracy z najlepszymi kancelariami prawnymi. Profesjonalni doradcy, posługujący się zarówno językiem polskim, jak i węgierskim, zapewnią polskiej firmie najwyższą jakość oraz skuteczność w egzekucji długów.

Zlecenie pracownikom biura doradczego egzekucji należności firmy wcale nie oznacza wejścia na drogę sądową. Windykatorzy i rewidenci na Węgrzech najpierw sprawdzają stan prawny i majątkowy dłużnika oraz podejmą wszelkie możliwe środki na drodze pozasądowej, aby spróbować doprowadzić do ugody. Ich doświadczenie oraz biegła znajomość przepisów w tej dziedzinie dają o wiele większe szanse na szybkie zakończenie sprawy, bez zbędnego stresu czy wygórowanych kosztów postępowania.