Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Filia na Węgrzech

Filia lub przedstawicielstwo to jedne z częściej wybieranych form reprezentowania firmy na zagranicznych rynkach. Również w kraju takim jak Węgry przedstawicielstwo okazuje się bardzo opłacalnym sposobem prowadzenia interesów. Decyduje o tym niewielka ilość biurokracji potrzebna do jego otwarcia oraz możliwość zlecenia prowadzenia oddziału firmy konsultantowi z biura doradczego.

Filia firmy oraz przedstawicielstwo firmy na Węgrzech różnią się między sobą pod względem zasad, na jakich mogą działać oraz samodzielności, z jaką funkcjonują na węgierskim rynku. Obydwie formy są jednak uzależnione od polskiego przedsiębiorstwa, które mają reprezentować zagranicą. Jeśli zaś mowa o reprezentowaniu, to warto postarać się, aby zajmowały się nim osoby znające specyfikę lokalnego rynku, zwyczaje i przepisy prawne, a przede wszystkim - język węgierski. Dlatego prowadzenie oddziału firmy na Węgrzech można z powodzeniem zlecić zaufanemu konsultantowi z biura doradczego, co okaże się nie tylko tańsze, ale i prostsze.

Firmy doradzające polskim przedsiębiorcom, takie jak Pole Star Consulting, podejmują się częściowego lub całkowitego prowadzenia oddziału, wykonując następujące czynności:

- reprezentowanie firmy w kontaktach z kontrahentami, klientami, potencjalnymi partnerami oraz przed węgierskimi urzędami i organami administracji

- prezentowanie oferty firmy, negocjowanie kontraktów oraz omawianie warunków współpracy handlowej z węgierskimi firmami

- występowanie w imieniu oraz zastępstwie osoby zarządzającej firmą zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba

- tłumaczenia ustne i pisemne z węgierskiego na polski i z polskiego na węgierski.

Posiadając doświadczonego i obeznanego z węgierskimi przepisami reprezentanta firmy możemy być pewni, że prowadzenie przedstawicielstwa lub filii na Węgrzech będzie wygodne i skuteczne.