Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Spółka z o.o na Węgrzech (Kft.)

Jak założyć spółkę z o.o. na Węgrzech

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z chętniej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej. Również na Węgrzech cieszy się wielką popularnością, z roku na rok rośnie też liczba obcokrajowców, którzy są zainteresowani rejestracją takiej firmy. Ponieważ moment na przeniesienie biznesu jest rzeczywiście doskonały i warto go wykorzystać, to podpowiadamy polskim przedsiębiorcom, jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością na Węgrzech.

Węgierska spółka z o.o. (Kft.) jest formą prawną bardzo podobną do polskiej. Charakteryzuje się tym, że posiada osobowość prawną, a do jej założenia wymagany jest kapitał zakładowy wnoszony przez udziałowców spółki. Wysokość kapitału określona zostaje z góry i zadeklarowana w umowie. Prowadzenie spółki z o.o. na Węgrzech jest bezpieczne i chętnie wybierane przez inwestorów, gdyż w świetle węgierskiego prawa udziałowcy nie odpowiadają osobistym majątkiem za długi spółki.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na Węgrzech odbywa się w sposób elektroniczny. Przygotowaniem i przekazaniem dokumentów do odpowiedniego sądu gospodarczego zajmuje się przedstawiciel prawny. Założenie spółki na Węgrzech wymaga też wpłacenia przynajmniej połowy kapitału, pod warunkiem, że jego reszta zostanie przekazana na konto firmy przed upływem roku. Utworzenie spółki następuje w dniu wpisania jej do ewidencji firm przez sąd rejestrowy. Postępowanie rejestracyjne, tak samo jak przygotowanie umowy oraz uwierzytelnienia tłumaczeń, wypisów czy poświadczeń, wiąże się z kosztami, które należy pokryć przed wysłaniem dokumentów do sądu.