Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Współpraca gospodarcza

Wymiana handlowa z Węgrami

Węgry są jednym z nielicznych obszarów na ekonomicznej mapie Europy, które zaznaczone są kolorem zielonym. Oznacza to, że kraj ten ma pozytywne wskaźniki przyrostu gospodarczego, a przemysł jest w stałym rozwoju. Działania rządu, które miały na celu ożywić gospodarkę, zachęcić do zakładania działalności gospodarczych oraz przyciągnąć inwestorów powiodły się. Dzisiaj można powiedzieć, że na Węgrzech skończył się kryzys, a węgierskie firmy są atrakcyjnymi partnerami handlowymi dla polskich przedsiębiorców.

Dynamiczny rozwój węgierskiej gospodarki sprawia, że wymiana handlowa z Węgrami rozrasta się z roku na rok. Działające tam firmy są bardzo zainteresowane współpracą, przede wszystkim kupnem i sprzedażą towarów oraz usług. Polska jest naturalnym partnerem handlowym Węgier, ze względu na niedużą odległość i dobrą infrastrukturę łączącą obydwa kraje, a także silne tradycje współpracy, które budują wzajemne zaufanie, tak potrzebne przy robieniu interesów.

Możliwości działania na Węgrzech jest wiele, ale główne branże wymiany handlowej z Węgrami to obecnie:

- przemysł spożywczy - sprowadzanie wszelkiego rodzaju surowców oraz towarów spożywczych z Polski na Węgry. Liczne węgierskie firmy poszukują także polskich dystrybutorów dla swoich wyrobów, takich jak wina, miody, konserwy, produkty mięsne, itd.

- magazynowanie i transport - przewożenie surowców oraz gotowych produktów, pakowanie i przechowywanie towarów, elementy floty transportowej, zakup i sprzedaż folii, palet, kartonów, opakowań itd.

- budownictwo - skup i sprzedaż materiałów budowlanych, wymiana usług budowlanych wszelkiego rodzaju, w tym również gazociągi, wodociągi i kanalizacje.

Nowe oferty współpracy z węgierskimi firmami pojawiają się praktycznie codziennie. Biura doradcze wspierające wymianę handlową z Węgrami, takie jak Pole Star Consulting, śledzą je bardzo dokładnie. Dzięki temu dla swoich klientów są w stanie przygotować szczegółowe analizy rynku pod kątem wyboru najlepszych partnerów handlowych na Węgrzech.