Prosimy o wcześniejsze

ustalenie terminu wizyty

ul. Kelenhegyi 40B

H-1118 Budapest

Współpraca gospodarcza

Współpraca gospodarcza z Węgrami stale rośnie

Wychodzenie ze swoją działalnością na zagraniczne rynki to naturalna droga rozwoju dla tych firm, które osiągnęły już prestiż i uznanie na terenie kraju. Rynek węgierski jest obecnie jednym z najbliższych i najciekawszych miejsc, od których można zacząć zagraniczną ekspansję. Atrakcyjność inwestycyjna Węgier nie jest tylko frazesem powtarzanym przez ekspertów od ekonomii. Liczby mówią same za siebie, dlatego warto spojrzeć na cokwartalne zestawienia, aby zobaczyć, w jakich sektorach najszybciej rozwija się współpraca gospodarcza z Węgrami.

Statystki za pierwsze trzy kwartały 2013 roku pokazują, że eksport z Polski na Węgry wzrósł o ponad 10% w stosunku do tego samego okresu z poprzedniego roku. Jednocześnie zanotowane obroty powiększyły się o ponad 6%. Są to liczby naprawdę imponujące, które świadczą o zaradności i przedsiębiorczości polskich firm. Produkty i usługi pochodzące z naszego kraju są na Węgrzech bardzo dobrze przyjmowane, znajduje się też coraz więcej firm węgierskich zainteresowanych kupnem lub dystrybucją zarówno naszych surowców, jak i gotowych produktów.

Sektorami eksportu na Węgry, w których od początku 2013 roku zanotowano najbardziej dynamiczny wzrost są między innymi: zwierzęta i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty spożywcze, chemia i tworzywa sztuczne, drewno, metale, pojazdy, tekstylia, ubrania oraz obuwie. Kilka znanych polskich marek odniosło spektakularny sukces na węgierskim rynku, wprowadzając do obrotu handlowego swoje produkty lub usługi.

Tendencja wzrostowa w polsko-węgierskiej wymianie handlowej zdaje się utrzymywać nieprzerwanie, z pewnością też istnieją branże oraz sektory, w których popyt pozostaje wciąż niezaspokojony. Jest to ogromne pole do popisu dla polskich przedsiębiorców, którzy dzięki niedużej odległości, korzystnym przepisom oraz możliwości uzyskania fachowej pomocy, mogą wygodnie i bezpiecznie rozwijać swoje stosunki gospodarcze z Węgrami.